İdman xəbərləri

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq

07:24 07-12-2017

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq

Bu gün Avropa Liqasında sonuncu – 6-cı turun oyunları keçiriləcək. Apasport.az saytının məlumatına görə, gecənin matçlarından sonra növbəti mərhələyə yüksələn bütün komandaların adlarına aydınlıq gələcək.

 

Son tur öncəsi 16 komanda 1/16 finala yüksəlib. Artıq qrupdan sonrakı mərhələ haqda düşünməli olan komandalar “Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit” və “Real Sosyedad”dı.

 

Onlardan “Vilyarreal”, “Milan”, “Arsenal”, “Zalsburq” və “Latsio” hətta qrup liderliyini rəsmiləşdiriblər. Kiyev “Dinamo”su ilə “Partizan”, “Atalanta” ilə “Lion”, “Zenit”lə isə “Real Sosyedad” qrup liderini öz aralarında keçiriləcək son tur matçında müəyyənləşdirəcəklər.

 

Bundan başqa, “Makkabi” (Təl-Əviv), “Skenderbeu”, “Yanq Boyz”, “Hoffenhaym”, “Apollon”, “Everton”, “Zlin”, “Luqano”, “Hapoel” (Beer-Şeva), “Herta”, “Tsulte-Varegem”, “Vitess”, “Rusenborq” və “Vardar”ın heç bir iddiası qalmayıb və son tur onlar üçün formal xarakter daşıyacaq.

 

Son turda 18 komanda qalan 8 yer uğrunda mübarizə aparacaq.

 

UEFA Avropa Liqası

VI tur

7 dekabr

 

A qrupu

22:00. “Slaviya” – “Astana”

22:00. “Vilyareal” – “Makkabi”

 

1.

Vilyareal

5

3

2

0

10:5

11

2.

Slavia

5

2

2

1

6:5

8

3.

Astana

5

2

1

2

9:7

7

4.

Makkabi

5

0

1

4

0:8

1

 

B qrupu

22:00. “Dinamo Kiyev” – “Partizan”

22:00. “Yanq Boyz” – “Skenderbeu”

 

1.

Dinamo K.

5

3

1

1

11:8

10

2.

Partizan

5

2

2

1

7:5

8

3.

Skenderbeu

5

1

2

2

5:8

5

4.

Yanq Boyz

5

0

3

2

5:7

3

 

C qrupu

22:00. “Hoffenhaym” – “Ludoqorets”

22:00. “Başakşəhər” – “Braqa”

 

1.

Braqa

5

3

1

1

8:6

10

2.

Ludoqorets

5

2

2

1

6:4

8

3.

Başakşəhər

5

1

2

2

5:7

5

4.

Hoffenhaym

5

1

1

3

7:9

4

 

D qrupu

22:00. “Austria” – AEK

22:00. “Riyeka” – “Milan”

 

1.

Milan

5

3

2

0

13:4

11

2.

AEK

5

1

4

0

6:5

7

3.

Riyeka

5

1

1

3

9:12

4

4.

Austria

5

1

1

3

9:16

4

 

E qrupu

22:00. “Apollon” – “Everton”

22:00. “Atalanta” – “Lion”

 

1.

Atalanta

5

3

2

0

13:4

11

2.

Lion

5

3

2

0

11:3

11

3.

Apollon

5

0

3

2

5:11

3

4.

Everton

5

0

1

4

4:15

1

 

F qrupu

22:00. “Kopenhagen” – “Şerif”

22:00. “Zlin” – “Lokomotiv”

 

1.

Şerif

5

2

3

0

4:2

9

2.

Lokomotiv

5

2

2

1

7:4

8

3.

Kopenhagen

5

1

3

1

5:3

6

4.

Jlin

5

0

2

3

1:8

2

 

G qrupu

00:05. “Styaua” – “Luqano”

00:05. “Hapoel” – “Viktoriya”

 

1.

Styaua

5

3

1

1

8:5

10

2.

Viktoriya

5

3

0

2

11:8

9

3.

Luqano

5

2

0

3

7:10

6

4.

Hapoel

5

1

1

3

5:8

4

 

H qrupu

00:05. “Arsenal” – BATE

00:05. “Srvena Zvezda” – “Köln”

 

1.

Arsenal

5

3

1

1

8:4

10

2.

Srvena Zvezda

5

1

3

1

2:2

6

3.

Köln

5

2

0

3

7:7

6

4.

BATE

5

1

2

2

6:10

5

 

I qrupu

00:05. “Marsel” – “Zalsburq”

00:05. “Gimarayş” – “Konyaspor”

 

1.

Zalsburq

5

3

2

0

7:1

11

2.

Marsel

5

2

1

2

4:4

7

3.

Konyaspor

5

1

2

2

3:5

5

4.

Gimarayş

5

1

1

3

4:8

4

 

J qrupu

00:05. “Herta” – “Ostersuns”

00:05. “Zarya” – “Atletik”

 

1.

Ostersun

5

3

1

1

7:3

10

2.

Atletik

5

2

2

1

6:5

8

3.

Zarya

5

2

0

3

3:7

6

4.

Herta

5

1

1

3

5:6

4

 

K qrupu

00:05. “Vitess” – “Nitsa”

00:05. “Zulte-Veragem” – “Latsio”

 

1.

Latsio

5

4

1

0

10:4

13

2.

Nitsa

5

3

0

2

12:6

9

3.

Varegem

5

1

1

3

5:11

4

4.

Vitess

5

0

2

3

4:10

2

 

L qrupu

00:05. “Vardar” – “Rosenborq”

00:05. “Real Sosyedad” – “Zenit”

 

1.

Zenit

5

4

1

0

14:4

13

2.

Real Sosyedad

5

4

0

1

15:3

12

3.

Rosenborg

5

1

1

3

5:10

4

4.

Vardar

5

0

0

5

2:19

 



© APA 2017